• Witamy!

• Przedszkole Nr 180 w Warszawie

• Przedszkole  położone  jest  nieopodal  parku Skaryszewskiego, na Saskiej Kępie. Placówka czynna jest  w  godz  7:00 - 17:30. Dyrektorem  przedszkola jest Agnieszka Górzyńska-Kępka. Organem  prowadzącym jest Urząd Dzielnicy Praga Południe. Do przedszkola uczęszcza ponad 140 dzieci. W placówce jest 6 oddziałów.

Dzieci są podzielone wg kryterium wiekowego na następujące grupy:

• 1 grupa: 3-latki "Pszczółki"
        • 2 grupa: 3-latki "Biedronki"
        • 3 grupa: 4-latki "Żabki"
        • 4 grupa: 4-latki "Tygryski"
        • 5 grupa: 5-latki "Kubusie"
        • 6 grupa:  5 -latki "Sówki"
        • 7 grupa 3-latki "Motylki"- oddział zamiejscowy
        • 8 grupa 3- latki "Słoneczka" - oddział zamiejscowy                                                  W czasie pobytu dzieci w przedszkolu odbywają się zajęcia w grupach. W każdym oddziale  pracują 2 nauczycielki. W placówce zatrudnionych jest 30 osób, w tym kadra pedagogiczna i pion administracyjno-obsługowy.  Kadra pedagogiczna posiada wysokie kwalifikacje zawodowe, dba o własne doskonalenie zawodowe i podnoszenie jakości pracy z dziećmi. Ponadto w placówce zatrudnieni są psycholog i logopeda. Cały personel stanowi zgrany zespół ludzi, którzy życzliwie i chętnie współpracują ze sobą. W czasie pobytu dziecka w przedszkolu organizowane są  zajęcia dodatkowe finansowane przez m.st. Warszawa, tj.:
        • zajęcia umuzykalniające ( rytmika )

Wymienione wyżej zajęcia dodatkowe są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów.

Starsze i młodsze grupy mogą także uczestniczyć w dodatkowych zajęciach plastycznych, prowadzonych przez nauczycielki w ramach pensum.

Wszystkie zajęcia dodatkowe są bezpłatne.

Raz w miesiącu  dzieci w naszym przedszkolu uczestniczą w przedstawieniach teatralnych i koncertach  muzycznych.

Działalność pedagogiczna w naszym przedszkolu oparta jest na podstawie programowej MEN. Wykorzystujemy również w pracy z dziećmi nowoczesne rozwiązania dydaktyczne. Nauczycielki  starają się jak najlepiej uatrakcyjnić zajęcia i zdobywanie nowej wiedzy przez dzieci.

Dzieci starsze raz w miesiącu wyjeżdżają na wycieczki do teatru, kina, muzeum, lekcje muzealne oraz warsztaty. Dzieci młodsze już od drugiego semestru biorą czynny udział w wycieczkach - jeżdżą do teatru, ZOO itp.

Dużą uwagę  zwracamy na stworzenie atmosfery sprzyjającej  nawiązaniu możliwie bliskiego kontaktu dzieci z ich nauczycielkami.

Przedszkole prowadzi już od 3 roku życia wczesną naukę czytania wg metody dr Ireny Majchrzak. Dzieci po przyjęciu do przedszkola otrzymują wizytówkę ze swoim imieniem i na tej podstawie poznają litery. Wszystko bowiem zaczyna się od imienia dziecka. Systematyczne zajęcia sprawiają, że dzieci zaczynają czytać ze zrozumieniem. Autorska metoda dr Ireny Majchrzak niesie ze sobą nie tylko efekt  w postaci znajomości alfabetu  oraz  umiejętności czytania, lecz także przynosi wiele korzyści natury psychicznej  i emocjonalnej. Dzięki  tej metodzie dzieci nabywają  większą  pewność siebie i pozytywną samoocenę.

Celem nauki czytania jest rozumienie sensu i znaczenia słów, a nie pozbawionych znaczenia oddzielnych liter. Przeprowadzane gry i zabawy na bazie założeń metody  dr Ireny Majchrzak przynoszą  dzieciom radość i satysfakcję.

W przedszkolu realizujemy także program "Edukacja zdrowotna", którego celem jest m.in.:

• ukazanie dzieciom wartości zdrowia jako potencjału,    którym dysponuje
        • kształtowanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie
        • bogacenie wiedzy i umiejętności dzieci dotyczących kształtowania odpowiednich postaw i nawyków. Na zajęciach    sportowych  dzieci poznają elementy gier sportowych,    uczą się zasad fair play we współzawodnictwie.

Przeprowadzane podczas  realizacji programu działania wychowawcze uwzględniają zarówno intensywność rozwoju psychofizycznego i społecznego dziecka, jak i różnorodne uwarunkowania środowiskowe.

W naszym przedszkolu organizujemy m.in. wycieczki, spotkania integracyjne z rodzicami i środowiskiem, dni otwarte, zajęcia otwarte, spotkania wigilijne, spotkanie z Mikołajem, bale karnawałowe, przedstawienia z okazji Dnia Babci i Dziadka, przedstawienia z okazji Dnia Matki, Jasełka. Nasze przedszkolaki biorą udział w licznych konkursach i przeglądach dzielnicowych.

W miarę posiadanych środków zakupujemy zabawki, książki dla dzieci różnego rodzaju gry planszowe, układanki, pomoce i poradniki dydaktyczne.

Każda grupa ma w naszym przedszkolu  wyznaczone miejsce, gdzie wywieszane są prace plastyczne dzieci i informacje dla rodziców ( m.in. informacje o terminach zajęć dodatkowych i zajęciach otwartych).

Teren przedszkolnego ogródka jest pięknie porośnięty zielenią i wyposażony w różnorodny sprzęt  do zabaw ruchowych i rekreacji.

Mamy specjalny tor gokartowy. W zielonej sali gimnastycznej ( ogródku) dzieci mają możliwość rozgrywania meczów mini hokeja, piłki nożnej i badmintona.

• Najnowsze