• Historia przedszkola

•

Przedszkole Nr 180 przy ul. Niekłańskiej znajduje się w zacisznym zakątku Saskiej Kępy, z dala od ruchliwych ulic w budynku wolnostojącym.

Swoją działalność rozpoczęło w 1961r. Pierwszym kierownikiem urządzającym placówkę była Barbara Michalska, która pełniła tę funkcję do 1968 roku.

Następnie w latach 1968 – 1976 przedszkolem kierowała Irena Rynkiewicz.

W początkowych latach działalności przedszkole było placówką czterooddziałową, zaś w połowie lat siedemdziesiątych, ze względu na zapotrzebowanie społeczne utworzono piąty oddział.

Od 1976r. przez 34 lata funkcję dyrektora pełniła Krystyna Włodarczyk – Jachimczuk. Od tego czasu w miarę potrzeb budynek i ogród był modernizowany. W latach dziewięćdziesiątych sukcesywnie wymieniano drzwi i okna. W tym czasie również zaadaptowano piwnice w których utworzono salę gimnastyczną, salę plastyczną, pracownię logopedyczną oraz magazyny. W roku 1993 zlikwidowano ogrzewanie gazowe i podłączono budynek do sieci miejskiej. W 2003 r. przebudowano przedszkolny plac zabaw. Powstał tor dla gokartów i hulajnóg oraz zamontowano nowy, bezpieczny sprzęt zabawowy.

W 2004r. ze względu na potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom zainstalowano system wideo domofonów z monitorami w szatni i każdej klasie.

W 2009r. nastąpiła dalsza modernizacja ogrodu. Zlikwidowano zniszczone tarasy a w ich miejsce utworzono miękkie gumowo-korkowe tereny do zabaw dzieci.

Od 2010r. do chwili obecnej stanowisko dyrektora zajmuje Agnieszka Górzyńska – Kępka. Najważniejszym wydarzeniem w jej krótkiej jeszcze działalności było zorganizowanie obchodów Jubileuszu 50 – lecia pracy placówki.

W 2012 r. - zamontowano monitoring.

W 2013 r. – rozpoczęcie cyklicznych Dzielnicowych Konkursów Ekologicznych związanych z Dniem Ziemi – konkurs „Ekologiczna zabawka – zwierzaki cudaki”.